All Around the World!

Останні записи
Raido Club on Instagram

Follow Us:  

+380-67-340-0370

Image Alt

Андалусія

Андалусія

€750 з людини

Аль-Андалус – назва, під яким була відома середньовічна Іспанія за часів мусульманського панування в період з VIII по XV століття. Кордоба, Севілья і Гранада, змінюючи один одного на історичній арені, переймали пальму першості найбагатшого і красивого міста. Ми їдемо, щоб побачити шедеври мавританської архітектури цього «золотого трикутника» Андалусії.

А також:

 • проїдемо по знаменитим Pueblos blancos (білим містам) півдня Іспанії, розкиданих на скельних кручах в природному парку Сьєрра-де-Грасалема,
 • спробуємо прославлений місцевий херес,
 • побуваємо в місті-фортеці Кадісі,
 • відкриємо для себе Чорну мадонну,
 • зануримося в дивовижний світ фламенко, народженого на розпеченій сонцем землі Андалусії, що ввібрав музичні та танцювальні традиції мавританської, єврейської, іспанської та циганської культур.


Приєднуйтесь! Подорож обіцяє бути красивою!

0 Коментарi
 • Місце Зустрічі
  Мадрид, Іспанія
 • Час Відправлення
  28 вересня 2021
 • Час Прибуття
  7 жовтня 2021

План поїздки

1
1 день. Мадрид – Кордоба
Збір групи в аеропорту Мадрида о 16-00 / 16-30.
Чотиригодинний переїзд в Кордобу на мікроавтобусі.
По приїзду заселяємося в готель / апартаменти. Тут ми зупиняємося на 2 ночі.
2
2 день. Кордоба
З самого ранку йдемо знайомитися з містом.
Кордоба була заснована фінікійцями в II ст. до н.е., потім захоплена римлянами, була під владою Візантії до початку VIII століття, коли і була захоплена маврами, які зробили її столицею Кордобського халіфату - вони побудували палаци і мечеті, відкривали школи і бібліотеки. У X столітті в місті проживало 400 тисяч жителів, місто розбудовувалось, в його університеті навчалися не тільки мусульманські студенти, а й християни. Значну частину колишньої величі Кордоба зберегла, за що і була включена в список ЮНЕСКО.

Ми почнемо огляд з Мескіти - це грандіозна споруда Кордоби, її візитна картка, спочатку побудована як вестготська церква, а згодом практично збудована заново вже як мечеть. Після падіння халіфату в XIII столітті повторно освячена в християнську церкву. Архітектура Мескіти унікальна - еміри та іспанські королі добудовували, переплановувалии та прикрашали її гігантські арки, тисячі різьблених колон з яшми, мармуру, онікса, позолочені молитовні ніші, вітражі, - ми побачимо цю пишність, а також піднімемося на дзвіницю, щоб помилуватися містом з висоти.

А далі у нас попереду:
• Римський міст - 16-ти арочний 250-ти метровий міст через річку Гвадалквівір, побудований за часів імператора Октавіана Августа в 45 р н.е.
• Синагога в мудехарскому стилі XIV ст., яка після вигнання єврейської громади використовувалася як лікарня, церква, дитячий садок.
• Алькасар християнських королів - палац-фортеця та сади - одна з головних резиденцій Ізабелли I Кастильської та Фердинанда II Арагонського.
• 11 млинів уздовж річки Гвадалквівір, -
і це далеко не повний перелік того, що можна відвідати в Кордобі. Є ще музей кориди, археологічний музей, єврейський квартал, залишки стародавніх підземних арабських лазень.
Увечері бажаючі можуть відвідати світлове шоу в Меските.

3
3 день. Кордоба – Кармона - Севілья
Виселяємося з готелю / апартаментів о 9-00. Переїжджаємо в Севілью.
По дорозі, не доїжджаючи 38 км до Севільї, зупинимося в Кармоні, невеликому містечку, розташованому на невисокому пагорбі між двома річками - тут є і старовинні палаци, і непогано збережені з VIII століття фортечні мури, на які можна піднятися. Особливо цікаві Ворота Кордоби, ворота Севільї, ратуша з добре збереженою римською мозаїкою голови Медузи Горгони, церква Пріоріель-де-Санта-Марія, побудована в XV столітті - її внутрішній дворик (Naranjos) спочатку був двориком мечеті з вестготських календарем, висіченим на одній з колон. Усередині храму створений музей релігійного живопису.
Ми побродимо вузькими та спокійними вулицями Кармона годину-півтори ы далі їдемо в галасливу Севілью, де зупиняємося на дві ночі. Орієнтовний час прибуття в Севілью 13-30.

Севілья виникла в 3 тисячолітті до н. е. як фінікійське поселення Сефеле, яке в середині II століття до н. е. стає римською колонією - римляни тут заснували портове місто Іспаліс (Гіспаліс). Араби, завоювавши місто в VIII столітті, зробили його столицею провінції Ішбілья, а після розпаду халіфату Кордобського в XІ столітті Севілья досягла свого розквіту. Як і Кордоба, Севілья стала християнською після вигнання арабів в XІІІ столітті.
По приїзду ми відвідаємо Кафедральний собор Марія-де-ла-Седі і Хіральду (дзвіницю, колишній мінарет, що вцілів від мечеті), а також парафіяльну церкву Спасителя (Iglesia Colegial del Divino Salvador).
Севільський кафедральний собор вважається найбільшим готичним собором Європи, він багато прикрашений золотом (кажуть, першим золотом, привезеним Колумбом з Америки) і є усипальницею королів.
Вважається, що в соборі знаходиться також і гробниця Колумба, правда, деякі стверджують, що зовсім не Колумба, а його сина. Тут знаходяться шедеври Веласкеса, Гойї, Сурбарана. Крім того, в Соборі проходять концерти органної музики і якщо нам пощастить, ми зможемо її почути.

4
4 день. Севілья
Цілий день в Севільї. Насолоджуємося розкішним містом, пройдемося вздовж річки Гвадалквівір і погуляємо по єврейському кварталу середньовічної Севільї - Санта-Крус, побачимо будинок Пілата і парк Марії -Луізи. Обов'язково побачимо Алькасар, який є резиденцією іспанських королів і халіфів протягом десяти століть. Верхні його покої і зараз використовуються королівською сім'єю в якості офіційної резиденції в Севільї. Палац, оточений мальовничим садом та є основною визначною пам'яткою міста поряд з Кафедральним собором - не побачивши його зали, прикрашені багатим розписом і різьбленням, неможливо виїхати з Севільї. Це один з об'єктів must see Андалусії.

5
5 день. Севілья –Кадіс – Херес-де-ла-Фронтера
Виїзд з готелю о 9-00. Їдемо в Кадіс.
Кадіс - один з найдавніших міст-фортець Європи, він знаходиться на півострові, що сполучений вузьким піщаним перешийком із сушею і оточений водою з трьох сторін. Місто здавна вважалось одним з найбільших торгових портів і було знамените своїми срібними копальнями. Після відходу маврів Кадіс став базою військового флоту і найважливішим портом Іспанії. У XVII столітті від цих берегів відчалила друга експедиція Колумба до берегів Нового Світу. Кадіс строго розділений на дві частини. Нове місто віддаляється від моря вглиб берега, а Старе знаходиться в кінці довгої дев'ятикілометрової коси, яка виступає в море. В Кадісі барокова пишність церков сусідствує з жвавим портовим кварталом, а просторі неокласичні площі - зі старовинними замками і фортецею.
Ночувати ми їдемо в Херес-де-ла-Фронтера, де зупинимося на дві ночі.

6
6 день. Херес-де-ла-Фронтера – Аркос-де-ла-Фронтера
Назва міста Херес-де-ла-Фронтера перекладається як "Херес біля кордону", так як поруч з містом проходить кордон з Португалією. Знаменитий шеррі родом звідси - з давніх часів місцеві жителі робили вино за допомогою спеціального дріжджового грибка. Це вино з легкої руки англійців відомо світу під назвою «шеррі».
Тут теж є Алькасар, оточений садами, кафедральний собор і безліч церков, побудованих (як і безліч християнських соборів в Андалусії) на місці мечетей. Одна з церков Basílica Menor Nuestra Señora de la Merced особливо цікава тим, що в ній знаходиться Чорна мадонна. У католицькому світі є храми, присвячені Чорній мадонні, тобто Діві Марії з чорним кольором шкіри. Є версія про те, що тамплієри поклонялися саме Чорній мадонні, в якій бачили Марію Магдалену. Пізніше орден був знищений, в тому числі і за цю єретичну ідею.

Другу половину дня проведемо в містечку під назвою Аркос-де-ла-Фронтера.

Білі міста Андалусії (Pueblos blancos) це ансамбль невеликих містечок і сіл з білосніжними будинками, покритими черепичними дахами, розташованих на кручах і в ущелинах невисокого гірського масиву на території природного парку Сьєрра-де-Грасалема. Ми проїдемо кілька таких містечок; сьогодні перший - Аркос-де-ла-Фронтера, що розташувався на вершині скелі. Історичний центр міста оточений середньовічною кам'яною стіною, за якою розташувалися церкви, ратуша, замок XI століття, будинки в стилі ренесансу і бароко, що потопають у квітах, оглядові майданчики. Обов'язково потрібно побувати на вулиці Куна в єврейському кварталі - класичний приклад андалузьської вуличної архітектури.
На ніч повертаємося в Херес-де-ла-Фронтера.
7
7 день. Херес-де-ла-Фронтера –Ольв’ера – Сетеніль де лас Бодегас – Ронда - Гранада
День присвячений Білим містам Андалусії.
Виїжджаємо раніше - ми проїдемо по дорозі, з якої відкриваються приголомшливі види на прилеглі гірські хребти, серед яких розкидані Pueblos blancos. Помилувавшись здалеку мальовничою Саара де ла Сьєрра, зробимо зупинки в Ольв'ер і Сетеніль де лас Бодегас. Незвичайність останнього в тому, що будинки цього міста буквально врізані в скелі або розташовуються під скелями, які створюють природний багатотонний дах.

До обіду приїжджаємо в най незвичайніше з білих міст - Ронду. Місто розташоване на схилі мальовничої ущелини Ель Тахо. Його старовинні особняки потопають в заростях квітів і дерев, чудові вежі гармонійно поєднують арабський та іспанський стиль архітектури, а з майже стометрового моста Пуенте Нуево, відкриваються приголомшливі види на долину. У Ронде знаходиться найстаріша і найбільша в Іспанії Арена для бою биків, тут відкрито музей кориди. Серед численних церков потрібно звернути увагу на церкву Санта-Марія-ла-Майор - в ній знаходиться фреска, присвячена Христофору Колумбу.
На ніч їдемо в Гранаду, де зупинимося на 2 ночі.
8
8 день. Гранада
День в Гранаді.
Після падіння Кордоби і Севільї мусульмани знайшли притулок в Гранаді, де був заснований емірат династії Насрідів - остання арабська цитадель на Піренейському півострові. До кінця XV століття Гранада була одним з найбагатших міст Європи. У 1492 році Гранада капітулювала перед іспанцями - іспанські королі Фердинанд та Ізабелла церемоніально увійшли в Гранаду в мусульманському одязі. З цього моменту Піренейський півострів повернувся в лоно християнства, а маври відбули в Північну Африку, залишивши Гранаді неперевершені пам'ятники мусульманської архітектури.

Альгамбра - палацово-парковий комплекс, резиденція мусульманської династії Насрідов. Тут знаходяться дві знаменитих споруди: палац Насрідів, визнаний справжньою перлиною мавританської архітектури і цитадель - Алькасаба. Іспанці, після завоювання Гранади також залишили свій слід в Альгамбрі - ренесансний Палац Карла V різко контрастує з сусідніми будівлями.
Після Альгамбри вирушаємо на пагорб Серро-дель-Соль в Хенераліфе - це заміська резиденція емірів. Сади Хенераліфе вважаються найстарішим зразком маврського саду.

9
9 день. Гранада
Гранада - 2 день.
У цьому унікальному місті потрібно побачити все: Кафедральний собор, Королівську каплицю, церкви і медресе, і обов'язково Альбайсін - житловий район сучасної Гранади, архітектура та планування якого успадковані від мусульманського періоду середньовічної Іспанії, включений в список ЮНЕСКО поряд з Альгамброю і Хенераліфе. У списку пам'яток Альбаісіна: вузькі звивисті вулиці, руїни арабського банного комплексу, археологічний музей Гранади, церкви Святого Миколи і Святого Сальвадора, оригінальні маврські будинки.

У 18-00 виїжджаємо в Мадрид. Орієнтовний час прибуття 23-00 Ночівля в Мадриді.


10
10 день
Виліт додому.
У зв'язку з погодними умовами в програмі можливі невеликі зміни.


У вартість включено:
 • проживання готель або апартаменти всі дні;
 • всі переїзди по маршруту, водій та мікроавтобус або мінівен в залежності від кількості осіб в групі;
 • трансфери з аеропорту і назад;
 • консультації про поїздку, страховку, купівлю квитків для відвідування пам'яток;
 • при необхідності допомога в купівлі авіаквитків.
У вартість не включено:
 • авіаквитки, кожен учасник купує сам або разом з групою, при необхідності допомога організатора;
 • сувеніри;
 • віза для тих, в кого немає біометричного паспорту або кому вона потрібна;
 • вхідні квитки (орієнтовно від 80 до 100 євро), бажано купувати заздалегідь онлайн;
 • страховка;
 • харчування.

Raido Club