All Around the World!

Останні записи
Raido Club on Instagram

Follow Us:  

+380-67-340-0370

Image Alt

Карретера Аустраль, трекінг та Чилое

Карретера Аустраль, трекінг та Чилое

€1250 з людини

Ми захопилися Південною Америкою – вона неосяжна, надзвичайно фотогенічна і дуже різноманітна. Ідея цієї подорожі народилася з нашого захоплення дорогами світу: найдовшими, незвичайними, найкрасивішими, важкодоступними.

Карретера Аустраль, що в перекладі з іспанської означає «Південне шосе» – це дорога № 7 довжиною 1200 км, що пролягає по малонаселеному регіону Чилі – Айсен-дель-Хенераль-Карлос-Ібаньес-дель-Кампо або просто Айсен. На цю територію, порізану фіордами та відділену гірською грядою від основної частини материка, до кінця 70-х років XX століття можна було потрапити тільки повітрям або з сусідньої Аргентини. Дорогу по території Чилі через первозданні ліси, фіорди і ущелини почали будувати при Аугусто Піночеті в 1976 році, першу її частину відкрили в 1988, а останні 100 км закінчили тільки в 2000-му. Завдяки ізольованості регіон зберіг незайману красу, а стараннями мільярдера Дугласа Томпкінса (засновника брендів одягу North Face та Esprit) і його дружини Кріс тут було створено кілька національних парків.

Друга перлина цієї частини Чилі – острів Чилое – головний острів однойменного архіпелагу. Його розміри всього 180 км х 50 км, але саме тут, споглядаючи оригінальну дерев’яну архітектуру або різнокольорові ієзуїтські церкви, можна відчути справжній дух Чилі.

Отже, ми запрошуємо вас в подорож, щоб проїхати 3000 км дивовижною країною, і половину з них по Карретера Аустраль, а також:
пройти маршрутами національних парків Патагонія, Серро Кастільо та Пумалін 93,5 км із загальним набором висоти – 3968 метрів ;

побачити:

– унікальні мармурові гроти на озері Хенераль Каррера – другому за величиною озері Південної Америки,
величезні доісторичні дерева Алерсе та «холодну сельву» парку Пумалін,
висячий льодовик в національному парку Кейлат,
– фумароли в кальдері діючого вулкана Чайтен, останнє виверження якого було в 2008 році, і паруючий вулкан Вільяріка,
дерев’яні церкви острова Чилое, включені в список ЮНЕСКО, вальдівські ліси та палафітоси,
чилійські міста з німецькою родзинкою;

і ще:

поспостерігати за пінгвінами, а якщо пощастить, то і за китами в Тихому океані;
спробувати старовинне блюдо індіанців – куранто, рецепт якого зберігся на Чілое;
скупатися в термальних джерелах, що живляться жаром вулкана.





0 Коментарi
 • Місце Зустрічі
  Балмаседа, Чилі
 • Час Відправлення
  19 лютого 2022 / Балмаседа, Чилі
 • Час Прибуття
  06 березня 2022 / Вальдівія, Чилі

План поїздки

1
1 день. Бальмаседа – національний парк «Патагонія»
Зустріч групи з 13-30 до 14-00 в аеропорту невеликого чилійського селища Бальмаседа (IATA - BBA), що знаходиться в регіоні Айсен - одного з найбільш малонаселених і найкрасивіших районів Чилі.
Переїжджаємо в національний парк «Патагонія». Дорога в 300 км займе орієнтовно 6 годин.
По приїзду розміщуємося в кемпінгу в наметах.

2
2-3 день. Національний парк «Патагонія»
Національний парк «Патагонія» - це приватний заповідник, який одночасно з національним парком Пумалін, створений американським мільярдером Дугласом Томпкінсом (засновником брендів одягу North Face і Esprit) і його дружиною Кріс. Починаючи з кінця минулого століття, вони скуповували землі в регіоні Айсен, заборонили там вирубку лісів і рибну ловлю, побудували систему трас і кемпінгів, а в 2018 році підписали з президентом Чилі угоду про створення національних парків.
Серцем національного парку Патагонія є долина річки Чакобуко.

За два дні в парку ми пройдемо два маршрути:
1 день - на озеро (лаго) Чіко:
 • 13 км, набір висоти 420 метрів.
2 день - через пампу до річки Чакабуко з чудовими видами на льодові поля:
 • 22 км, набір висоти 938 метрів.




3
4 день. Національний парк «Патагонія» - озеро Хенерал Каррера (мармурові печери і scenic road)
Виїжджаємо після сніданку о 8-00.
Орієнтовно за 3,5 години приїжджаємо до мармурових печер. Вони знаходяться на озері, розташованому на кордоні Чилі та Аргентини: чилійці його називають Хенерал Каррера, а аргентинці - Буенос-Айрес. Саме озеро входить до переліку найбільш глибоководних озер світу - його глибина сягає 590 метрів, а також є другим за величиною озером Південної Америки після Тітікаки. До печер потрібно плисти на човні. На вигляд це, свого роду, купол над озером, під яким знаходяться прекрасні мармурові склепіння, виточені водою і вітром протягом тисячоліть. У сонячну погоду вони відображають відблиски води, перетворюючись в казковий палац. До речі, за оцінками геологів вага тутешнього мармуру становить 5 мільйонів тонн.
Далі їдемо в кемпінг, а після заселення в нас буде захоплююча поїздка дорогою, що відгалужується від Карретера Аустраль у напрямку до океану. Це одна з найкрасивіших доріг в Чилі, з якої відкриваються дивовижні види на гори, льодовики, річки і озера - такі дороги називають «scenic road».

На ніч повертаємося в кемпінг на озеро Хенерал Каррера.

4
5-7 день. Озеро Хенерал Каррера – національний парк Серро Кастільо
Вранці п'ятого дня виїжджаємо орієнтовно о 7-00 і за 3 години прибудемо до національного парку Серро Кастільо (Cerro Castillo). Тут в нас триденний трекінг довжиною в 47 км та з загальним набором висоти 1700 метрів.

Цей парк розташований навколо гори Серро Кастільо висотою 2300 метрів, і наш маршрут пролягає таким чином, щоб вдосталь намилуватися її засніженою вершиною, льодовиками, озерами і панорамними видами долин річок.
Стежка проходить через букові і дубові ліси, гірські перевали, морени і неглибокі броди через струмки. Ночівлі на маршруті в наметах в спеціально обладнаних кемпінгах.



5
8 день. Переїзд між національними парками: Серро Кастільо - Кейлат - Пумалін.
Виїзд вранці після сніданку о 8-00. Через 4 години шляху по Карретера Аустраль зупиняємося в національному парку Кейлат, щоб помилуватися з оглядового майданчика висячим льодовиком (ventisquero colgante).
Ще за 3 години приїжджаємо в кемпінг національного парку Пумалін, що створений завдяки зусиллям Дугласа Томпкинса і тому названий на його честь.

Розміщуємося в наметах в кемпінгу.

Національний парк Пумалін - це унікальна екосистема стародавнього лісу, основний представник якого вимираючий вид - кипарисоподібне дерево Алерсе. Його ще називають Фіцроя в честь капітана шхуни, на якій молодий Чарльз Дарвін здійснив кругосвітню подорож. Це дерево росте тільки на невеликій території Чилі та Аргентини, зростає вкрай повільно і може перевищувати 50 метрів. Воно вважається найдавнішим деревом в Південній Америці - найстаршому представнику 3600 років.
Проте парк знаменитий не тільки своїми унікальними лісами, так званою «холодною сельвою», а ще тим, що на його території знаходиться діючий вулкан Чайтен. Він прокинувся в травні 2008 року після 9500 років «сплячки», розлив лаву на 50 км навкруги. Викид досягав висоти 30 км.
Завдяки вулкану, в парку є термальні джерела під відкритим небом - їх ми і відвідаємо по приїзду.

6
9 день. Національний парк Пумалін - Дугласа Томпкінса
Встаємо рано, сьогодні нам потрібно багато чого побачити: вічнозелений вологий ліс, суцільно порослий мохом, гігантські фіцрої і трикілометрову кальдеру вулкана Чайтен з фумаролами на дні. До точки старту виїжджаємо на мікроавтобусі.

Наші маршрути на сьогодні:
 • через ліс до водоспадів - 6 км , набір висоти 260 метрів ;
 • до гігантських фіцрой - 1,5 км :
 • до кальдери Чайтен - 5 км , набір висоти 650 метрів .

Увечері повертаємося в кемпінг.

7
10 день. Національний парк Пумалін – Пуерто-Монт
Ранній виїзд - сьогодні ми проїдемо останню ділянку дороги Карретера Аустраль до місця, з якого вона починається - міста Пуерто-Монт. Час вкрай регламентовано, оскільки більшу частину шляху нам необхідно подолати на трьох поромах, в т.ч. 4 години по мальовничому фіорду Комау, оточеному високими скельними берегами.

Увечері розміщуємося в готелі / гестхаусі / хостелі в Пуерто-Монт.
8
11 день. Пуерто-Монт – Острів Чилое: Кемчі – Тенаун – Далькауе - Кастро
Виїзд о 9-00, орієнтовно о 12-00 паром доставить нас на острів Чилое.

Острів Чилое довгий час вважався богом забутим місцем, де жителі харчувалися в основному картоплею і молюсками - саме так описав його Чарльз Дарвін, потрапивши сюди під час кругосвітньої подорожі на шхуні Бігль. Однак зараз Чілое все більше приваблює мандрівників якраз саме істинним духом Чилі. Ландшафт острова вкрай різноманітний, тут є все, чим багата континентальна Чилі: і гори, і ліси, і озера - саме тому Чілое називають Чилі в мініатюрі. Сюди їдуть, щоб побачити незаймані вальдівські ліса, різнокольорові дерев'яні будинки на палях - палафітоси , які місцеві жителі будують ще з доіспанських часів, і дерев'яні єзуїтські церкви 18-19 століть, побудовані без єдиного цвяха, включені в список об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - всього на архіпелазі 16 таких церков, ми побачимо найцікавіші.

В'їхавши на острів, ми проїдемо по його східній частині (тут особливо мальовнича горбиста дорога) до Кастро, зробивши кілька зупинок для огляду церков: в Кемчі, Тенауне і Далькауе. У селищі Кемчі знаходиться також будинок-музей Франсіско Колоане, чилійського письменника, що прославився своїми творами про морські подорожі.

Вечір проведемо в столиці острова Кастро. Це місто існує з 1567 року і вважається одним з перших європейських міст в Південній Америці. Ми пройдемося по набережній, помилуємося палафітосами, що забарвлені всіма кольорами веселки, та дерев'яною церквою Сан-Франциско, яка розташована на головній площі міста Plaza de Castro.

Увечері їдемо в готель / гестхаус / хостел. Тут у нас 3 ночі.


9
12 день. Острів Чилое: Пінуіл – Анкуд – Неркон - Рілан
Перша половина сьогоднішнього дня присвячена морській прогулянці, вірніше прогулянці по океану. Їдемо на північ острова в крихітне селище Пінуіл, де на піщаному пляжі базуються компанії, що організують поїздки на довколишні острови, які облюбували колонії магелланових пінгвінів, і далі в океан - якщо нам пощастить, побачимо китів. Вони припливають в ці води в січні-лютому.

Після закінчення екскурсії зупинимося в м. Анкуд - колишній столиці острова. Це місто було сильно зруйноване під час Великого чилійського землетрусу в 1960 році, але все ж таки, тут є на що подивитися: форт Сан-Антоніо, міський Собор і церква Сан-Франсиско, набережна і ринок, де на ремісничому ярмарку народні умільці пропонують вироби з дерева і вовни.

У двох селищах: Неркон та Рілан зупинимося на зворотному шляху, щоб оглянути церкви.



10
13 день. Острів Чилое: національний парк Чилое - Чончі
Вранці сьогоднішнього дня ми зробимо прогулянку по національному парку Чілое. Цей парк був створений в 1982 році для збереження вальдівських лісів - дощових мішаних лісів, якими була багата ця частина континенту. Такий ліс, який отримав назву по імені прилеглого регіону Вальдівія, зберігає багато ендеміків Південної Америки.
Після парку заїдемо в Чончі. Датою його заснування вважається 1767р. Місто розташувалося на схилі пагорба з трьома терасами, завдяки чому народилася народна назва - «Місто 3-х поверхів». Чончі славиться яскравими дерев'яними будівлями з кипариса, а також традиційними лікерами і солодкими хлібами. Звичайно ж тут теж є дерев'яна церква 1859 року побудови, яка носить ім'я Св. Карлоса Барромео. Ще один храм Сан-Антоніо, побудований на початку XX століття, знаходиться поблизу Чончі, в селищі Вілупулья.



11
14 день. Чилое – Вальдівія
Виселяємося з готелю / хостелу / гестхаусу і о 9-00 виїжджаємо до Вальдівії. Нам необхідно проїхати 400 км, час у дорозі орієнтовно складе 6 годин.

Після прибуття до Вальдівії, заселяємося в готель / хостел / гестхаус і йдемо знайомитися з містом. Тут ми зупиняємося на 2 ночі.

Місто Вальдівія відоме тим, що тут селилися вихідці з Німеччини, тому його архітектура рясніє фахверховими будинками, а магазини - хорошим пивом. Місто засноване першим губернатором Чилі - конкістадором Педро де Вальдівія в 1552 році і довгий час, до приєднання Патагонії в 1881 році, знаходилось практично на кордоні, будучи одним з форпостів іспанців. Місто розташоване на березі однойменної річки, де місцеві жителі влаштували платформи для морських котиків, які ніжаться на сонці, а вранці підпливають до ринку, розташованому прямо на набережній, і випрошують рибу у торговців.
Ми погуляємо по місту, заглянемо в ботанічний сад, повечеряємо в одному з ресторанчиків з німецькою кухнею.



12
15 день. Вальдівія – Пукон – Вальдівія
О 8-00 виїжджаємо в Пукон. Дорога в 150 км орієнтовно займе 2 години.
Пукон - невелике затишне курортне містечко на березі озера біля підніжжя діючого вулкана Вільяріка, завдяки якому тут значна кількість термальних джерел. Вони і є наша мета. Проїхавши околицями міста і погулявши вулицями, рясно усіяними сувенірними крамницями, що також забудовані в німецькому стилі, їдемо в терми.

Ввечері повертаємося до Вальдівії. Завтра додому.


13
16 день. Вальдівія.
Виліт додому через Сантьяго.

У зв'язку з погодними умовами в програмі можливі зміни.


  У вартість включено:
 • проживання, всі дні;
 • транспортне забезпечення по всьому маршруту, проїзд на мікроавтобусі чи автомобілі;
 • трансфери з аеропорту та назад, у випадку якщо Ви прилітаєте разом з групою;
 • загальне спорядження: газові пальники та газ, gps навігатор, групова медична аптечка;
 • супровід гіда;
 • консультації про похід, особисте спорядження, страховку;
 • при потребі допомога в купівлі авіаквитків.
У вартість не включено:
 • авіаквитки (в обидві сторони, кожен учасник купує сам або разом з групою, при необхідності допомога організатора);
 • вхідні квитки в нац.парки, терми, екскурсії до мраморних печер, пінгвінів та китів;
 • місцевий автобус з кемпінгу в національный парк Серро Кастільо;
 • сувеніри, додаткові екскурсії, не включені в програму;
 • харчування (сублімати в похід можна взяти з дому, готуватимемо на пальнику за участю всіх членів групи, в інші дні теж буде можливість готувати самому;
 • страховка;
 • в разі необхідності оренда спорядження: намет, спальник, килимок, трекінгові палки тощо (при потребі допомога організаторів).

Raido Club