All Around the World!

Останні записи
Raido Club on Instagram

Follow Us:  

+380-67-340-0370

Image Alt

Ігуасу-Сальта-Жужуй-Атакама (Аргентина та Чилі)

Ігуасу-Сальта-Жужуй-Атакама (Аргентина та Чилі)

€1390 з людини

Це вкрай насичена автоподорож по Південній Америці.
Ми проїдемо трохи більше 5 тисяч кілометрів дорогами Аргентини та Чилі, щоб
побачити:

 • три знамениті північні провінції Аргентини: Чако, Сальта та Жужуй і саму посушливу в світі пустелю Атакама
 • єзуїтські місії, що включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
 • водоспади Ігуасу зі сторони Аргентини та Бразилії
 • мальовничу долину Кебрада-де-Умауака, оточену різнокольоровими горами
 • унікальний рослинний і тваринний світ національного парку Ібера
 • легендарний Поїзд в хмари, що піднімається по мостам та тунелям до високогірного віадуку (не тільки побачити, а й покататися)
 • гігантські кактуси національного парку Лос-Кардонес
 • високогірну винну долину Кафайяте
 • гейзери та бірюзові лагуни пустелі Атакама в білосніжному обрамленні величезного солончака
 • марсіанські ландшафти Місячної долини та долини Смерті
 • графіті Вальпараїсо і колоніальну архітектуру Сальти
 • нічне небо над пустелею Атакама
 • найдавніше поселення людей на території Чилі, якому налічується 3000 років

.. і скуштувати

 • екзотичне морозиво і напої з листя коки
 • кращі в світі аргентинські стейки
 • свіже біле вино з винограду «Торронтес», що росте на висотах 2,5 – 3 тисяч метрів

0 Коментарi
 • Місце Зустрічі
  Пуерто-Ігуасу, Аргентина / Сантьяго, Чилі
 • Час Відправлення
  06 листопада 2022
 • Час Прибуття
  19 листопада 2022

План поїздки

1
Буенос-Айрес
Наша подорож починається в Пуерто-Ігуасу, однак у Вас є унікальна можливість познайомитися ще й зі столицею Аргентини - Буенос-Айресом, якщо Ваш літак прибуває в це місто за один або два дні до початку основної програми.

Ви можете оселитися в районі Ретіро, який славиться найкрасивішими будівлями в аргентинській столиці - він знаходиться практично посередині міста, і в пішій доступності від нього розташований відомий район Ла Бока з численними кольоровими будиночками, сувенірними крамницями та гаучо. Звідси ж можна зробити вечірню прогулянку по найкрасивішому і престижному району міста Пуерто Мадейра.
2
День 1. Пуерто-Ігуасу - Фос ду Ігуасу (Бразилія) - парк птахів (Бразилія) - Пуерто-Ігуасу
Збір групи о 10:00 - 10:30 в аргентинському аеропорту Ігуасу (Aeropuerto Internacional Cataratas Del Iguazú), відразу ж переїжджаємо в Пуерто-Ігуасу, де пересядемо на автобус, що прямує в бразильський Фос ду Ігуасу.


Водоспади Ігуасу (в перекладі з мови індіанців гуарані означає "Велика Вода") розташовані на кордоні Аргентини, Бразилії та Парагваю. Всього їх 275, більша частина з яких на території Аргентини, але ми почнемо з бразильської сторони, звідки відкривається панорамний вид на водоспади. Ми пройдемо стежками вздовж річки через джунглі (приблизно 2 км) з безліччю оглядових майданчиків, побачимо єнотів-носух, які безпардонно випрошують ласощі у туристів, а також іншу незвичну для нас живність.

Поруч з водоспадами знаходиться парк птахів. Це приватний парк, заснований в 1994 році. І це не простий парк для демонстрації пернатих, тут міститься близько 800 птахів 200 видів, велика їх частина це птахи врятовані від торговців-нелегалів. На території парку є спеціальний пташиний госпіталь, де хворі птахи отримують необхідну допомогу. Ми заглянемо сюди після відвідин водоспадів.

Ввечері повертаємося в Пуерто-Ігуасу, заселяємося в готель / гестхаус / хостел.


3
День 2. Пуерто-Ігуасу
Сьогодні ми побачимо водоспади Ігуасу з аргентинської сторони. Ми будемо ходити по доріжках прямо над ревучою водою, побачимо Глотку Диявола - найпотужніший і вражаючий водоспад, в якому тонни води зриваються з U-подібного обриву шириною 150 і довжиною 700 метрів. Цей водоспад заввишки 82 метри знаходиться саме на кордоні між Бразилією і Аргентиною. Ми проїдемо на екологічному потязі, пройдемо маршрутами вздовж водоспадів, зупиняючись на численних оглядових майданчиках.

Коротка довідка за матеріалами Вікіпедії:
базальтові відкладення, що утворюють основу стін водоспадів, виникли приблизно 130-140 млн років тому. Близько 20 тис. років тому комплекс водоспадів Ігуасу розташовувався практично біля злиття річок Ігуасу і Парани. Щороку відстань між водоспадом і річкою Парана збільшувалася приблизно на 1-2 м і в результаті становить 28 км. Тобто водоспад «відповз» на те місце, де його можна спостерігати в даний час.


Закінчивши «занурення» у водоспади, комплекс яких вважається одним з найбільших в світі, за що і включений в список об'єктів ЮНЕСКО, їдемо в готель (гестхаус або хостел).

4
День 3. Пуерто-Ігуасу - Сан-Ігнасіо-Міні - нац. парк Ібера - Ресістенсія
Рано вранці виселяємось з готелю, нас чекає 8 годин дороги, за цей час ми повинні подолати 630 км, але ми будемо не просто їхати, ми будемо їхати з інтересом, тобто з тематичними зупинками.

Через 3 години після виїзду з готелю - єзуїтська місія Сан-Ігнасіо-Міні

Єзуїтські місії стали з'являтися в Південній Америці в XVII столітті за підтримки Іспанії, яка таким чином вирішила приборкати місцеве населення - індіанців гуарані, а також зупинити захоплення земель Португалією. Протягом століть місії виросли в міста з місцевим самоврядуванням і збройними загонами. Звичайно ж, місіонери принесли в регіон християнство, але в даному випадку було досягнуто компромісу з дохристиянськими віруваннями індіанців і гуарані охоче йшли жити в міста-місії. Всього було створено 30 місій, в яких проживало близько 140 тисяч індіанців гуарані, і основна їх частина на території Парагваю, Аргентини та Уругваю. Місії проіснували до кінця XVIII століття. У 1983-1984 роках руїни останніх п'яти місій були включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, ми відвідаємо одну з них - Сан-Ігнасіо-Міні, збережену краще за інших. Це поселення в період свого розквіту налічувало 3300 жителів. Ми зможемо відвідати музей, що розповідає історію місій, побачити залишки індіанських будинків, майстерень, навчальних класів, а також церкви, побудованої в 1724 році.

Ще через 2 години зупинка в національному парку Ібера.

Ібера - одна з найцікавіших екосистем Аргентини, що складається з боліт, лагун, дамб і водоспадів. До утворення заповідника в 1983 році ця місцевість була важкодоступною і маловивченою, а зараз у будь-кого хто відвідав цю частину Земної кулі є можливість побачити унікальний рослинний світ, послухати спів птахів, покататися на човні по водоймах, що прикрашені водяними ліліями і гіацинтами. У парку живуть болотні олені, броненосці, черепахи, схожі на величезну морську свинку капібари, а також великі хижаки: ягуари, вовки, гігантські видри, каймани.

Ми проведемо в парку 3-4 години, пройдемося тутешніми стежками або візьмемо екскурсію на човні. Для бажаючих є кінні прогулянки.

На ніч приїжджаємо в місто під назвою Ресістенсія, заселяємося в готель, гестхаус або хостел.5
День 4. Ресістенсія - Сальта
День дороги - їдемо в Сальту. Нам необхідно проїхати 825 км.

Ніч в готелі, гестхаусі або хостелі.

6
День 5. Сальта - Тумбайя - Пурмамарка - Тількара - Умауака
Сьогодні нас чекає напрочуд красива дорога - ми їдемо до мальовничої долини Кебрада-де-Умауака, утвореної руслом річки Ріо-Гранде. За унікальний природний ландшафт долина включена в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - вона розташована на висоті 2 тисячі метрів над рівнем моря і оточена різнокольоровими шаруватими горами, які хтось влучно назвав «палітрою живописця» - ми помилуємося на це чудо природи, піднявшись на оглядовий майданчик . Потім зупинимося в кількох крихітних містечках, які зобов'язані своїм виникненням давньому караванному шляху, що пролягав через долину.

Тумбайя - поселення, оточене фруктовими плантаціями, головною пам'яткою якої є каплиця, зведена в 1796 році, визнана національним пам'ятником Аргентини. Її головним скарбом вважається серія фресок, написаних майстрами школи Куско.

Пурмамарка - невелике містечко, над яким буквально нависає місцева визначна пам'ятка - Пагорб семи кольорів. Поруч місцеві жителі влаштували базар, де можна придбати сувеніри, традиційний індіанський одяг, вироби місцевих ремісників.

Тількара - мабуть, саме мальовниче селище в долині. Тут збереглися залишки фортеці, що датується XII століттям, коли Тількара була важливим економічним, культурним і військовим центром. Фортеця вміщувала до 2 тисяч чоловік, які проживали в низьких кам'яних будівлях. Пізніше іспанці використовували фортецю як військовий форпост для зберігання срібла і міді, що добувалися поблизу.

Умауака - селище, що дало назву всій долині. У перекладі з іспанської мови «Humahuaca» означає «голова, що плаче». За легендою, для залякування індіанців, що відчайдушно боролися із загарбниками за свою свободу, вождю одного племені іспанці відрізали голову і насадили її на величезний кактус. І мертва голова ... заплакала.

Не дивлячись на страшну історію походження його назви, Умауака симпатичне місто, забудоване білими будинками в колоніальному стилі та з вулицями з бруківки, населення якого складається в основному з індіанців. Однією з головних визначних пам'яток Умауака є витончена біла церква в честь місцевої покровительки, Діви Канделаріі.

На ніч зупиняємося в готелі, гестхаусі або хостелі.
7
День 6. Умауака- Сан-Антоніо-де-Лос-Кобрес - Віадук La Polvorilla - Сальта
Поїзд в хмари

Виїжджаємо о 7-00 з готелю. Сьогодні у нас високогірна подорож до віадуку La Polvorilla, що знаходиться на висоті 4200 метрів над рівнем моря. Спочатку їдемо на автомобілі в Сан-Антоніо-де-Лос-Кобрес, звідти о 12-00 відправляється один з незвичайних поїздів світу - його називають Поїзд в хмари, тому як його маршрут пролягає на висоті 3000 - 4000 метрів і в хмарну погоду здається , що він буквально витає в хмарах.

Історична залізнична лінія - це частина залізниці, що пролягає по шахтарському регіону з Аргентини в Болівію. Вона проходить по численним мостам та тунелям, піднімаючись від Сальти (1500 метрів над рівнем моря) до віадуку La Polvorilla - ми проїдемо лише невелику її частину, щоб побачити грандіозний віадук, який представляє собою вигнуту естакаду довжиною 224 метра і висотою - 64 метри.

Повернувшись на поїзді в Сан-Антоніо-де-Лос-Кобрес, вирушаємо в готель (гестхаус / хостел) в Сальту.

8
День 7. Сальта – Кафайяте
Ранок присвятимо Сальті - одному з найкрасивіших міст Аргентини - воно славиться чудовою колоніальною архітектурою XVII-XVIII століть. Центральна площа міста, названа на честь Дня незалежності - площа 9 липня - являє собою символічне єднання церкви і трьох гілок влади (законодавчої, виконавчої та судової): в чотирьох її сторонах розташувалися Капітолій, Міський суд, Будинок уряду і Кафедральний собор, який віднесений до національних пам'яткок Аргентини.

Далі їдемо в Кафайяте, на під'їзді до якого зупинимося в найцікавіших місцях 30-кілометрової долини Кебрада де лас Кончас, порізаною каньйонами і ущелинами. Назви тутешніх місць є достатньо змістовними: Глотка диявола (на цей раз суха), ущелина, що зветься Амфітеатром за незвичайну акустику, камені Жаба і Чернець, дірчасті скелі Будинок папуг, Замок і Обеліск.

Кафайяте затишне місто, стіни будинків якого прикрашені графіті на виноробну тематику. Воно й зрозуміло, адже цей регіон славиться високогірними виноградниками, де вирощують сорт білого винограду «Торонтес», з якого виробляють свіжі вина з мускатним ароматом.

Відвідування виноробні обов'язково.

На ніч зупиняємося в готелі, гестхаусі або хостелі.


9
День 8. Кафайяте – Лос Кардонес – Качі
Парк кактусів

Вранці виселяємось з готелю (гестхауса / хостела) і виїжджаємо в національний парк Лос Кардонес.

Назва парку означає просто «парк кактусів» (cordon по-іспанськи «кактус»), але кактуси тут незвичайні, це ендеміки Анд - пустельні кактуси. Такі кактуси в дивину навіть для бувалих мандрівників - вік деяких з них 250-300 років. Дорослі кактуси в стовбурах запасають воду, а 10-сантиметрові колючки не тільки захищають рослину, але і знижують випаровування, як і воскова поверхня стовбура. Ці кактуси ростуть дуже повільно, досягаючи висоти 10-15 метрів, а розквітають лише коли рослині виповнюється 50 років. Місцеві жителі з серцевини кактусів виготовляли меблі, покрівельні балки, іграшки, але зараз це заборонено - кактуси охороняються державою. З представників фауни в цьому дивовижному парку мешкають лисиці, вікуньї, броненосці, безліч різнокольорових папуг і близько 100 видів інших птахів.

Після парку їдемо в крихітне містечко Качі, що розташоване біля підніжжя шеститисячника Невадо-дель-Качі. Cами аргентинці називають Качі перлиною, в ньому проживають всього 5254 людини, але тут збереглися кілька глинобитних будинків з XVIII століття, прекрасно відреставрована церква Сан-Хосе з чудовим вівтарем, археологічний музей, а в маленьких магазинах продаються вироби місцевих майстрів.

На ніч зупиняємося в готелі, гестхаусі або хостелі.


10
День 9. Качі – Салінас Грандес– Сан-Педро де Атакама (Чилі)
Виїжджаємо рано вранці, щоб через 4,5 години приїхати на солончак.

Найбільший солончак Аргентини - Салінас Грандес, що є реліктом стародавнього озера, яке висохло 20-30 тисяч років тому, і сягає 250 км в довжину і понад 100 - в ширину. Наш шлях в Чилі якраз пролягає білосніжними просторами солончака - і ми обов'язково зробимо зупинку для прогулянки по «сніговому царству», побачимо вирізані в товщі солончака невеликі басейни, що використовуються для видобутку солі місцевим населенням, а туристами - для ознайомлення з його будовою.

Через 2,5 години після того, як проїдемо солончак ми прибуваємо на чилійський кордон. Подальша наша подорож по території Чилі.

На ніч зупиняємося в Сан-Педро де Атакама в готелі, гестхаусі або хостелі, тут в нас 2 ночі.

11
День 10. Сан-Педро де Атакама – гейзери Ель Татіо – Мачука – Солар де Атакама - лагуна Чакса - долина Смерті - Лунна долина – обсерваторія (опційно) – Сан-Педро де Атакама
Атакама - єдина пустеля, де повітря практично позбавлене вологи, опади тут випадають вкрай рідко, до 10 мм на рік, іноді раз в 10-15 років. У той же час тут живуть люди, які навчилися видобувати воду, конденсуючи її з повітря за подобою як це відбувається в кактусів. В пустелі зосереджені основні родовища міді та інших корисних копалин, найяскравіше і чисте небо теж тут, тому саме в Атакамі ідеальне місце для розміщення астрономічних обсерваторій. Сюди їдуть мандрівники з усього світу, щоб побачити нескінченні інопланетні ландшафти, гейзерні поля, чарівні пейзажі солоних лагун, якими поважно крокують фламінго на тлі сніжних вершин.

Сьогоднішній день починається дуже рано. Ми виїжджаємо о 4 годині ранку, щоб до сходу сонця приїхати в долину гейзерів Ель Татіо, що знаходиться на висоті 4320 метрів. Навіщо до сходу? Саме в цей час з точки зору фотозйомки особливо красиві викиди пару. Необхідна умова - наявність теплого одягу, від якого після сходу сонця можна звільнятися шарами, аж до купальника. Бажаючі зможуть викупатися в гарячих джерелах, що знаходяться поруч.

На зворотному шляху заїдемо до маленького традиційного індіанського села - Мачука, де з часів конкістадорів збереглася така ж крихітна церква. Місцеві жителі в'яжуть светри і пончо з вовни лами, роблять сир і печуть коржі для туристів.

Накупавшись та підкріпившись, знову їдемо. Їдемо на солончак Солар де Атакама милуватися фламінго і бродити по ажурному соляному берегу лагуни Чакса, в дзеркальній поверхні якої відображаються хмари.

Згідно закону дня, якщо він почався із зустрічі сонця, то ми обов'язково проводитимемо його на заході в Місячній долині, попередньо заїхавши в сусідню долину Смерті.

Після повернення в Сан-Педро де Атакама у бажаючих буде можливість відвідати обсерваторію - екскурсія триває 2 години з 21-00 до 23-00.12
День 11. Сан-Педро де Атакама - Тулор - від лагуни до лагуни: Сехар, Пьедра, Охос де Сехар, Тебінкінче - Антофагаста
Ранок сьогоднішнього дня присвячено Сан-Педро де Атакама.

Сан-Педро де Атакама є відправною точкою для знайомства з пустелею Атакама, яка вважається одним з найбільш посушливих місць Землі. Щоденний потік туристів в цьому селищі в кілька разів перевищує кількість його жителів. Основне життя і вдень і вночі вирує на головній вулиці, де зосереджені магазини з чилійськими сувенірами, ресторани, бари, тут же на головній вулиці можна покуштувати морозиво з листям коки та інших екзотичних місцевих фруктів і горіхів.

Головною архітектурною пам'яткою селища є білосніжна церква XVI - XVII ст., що збудована з висушеної на сонці цегли та покрита дахом з кактусового дерева.

Багато туристів їдуть в Сан-Педро де Атакама, щоб відвідати археологічний музей і побачити стародавні мумії, які збереглися в сухому кліматі пустелі з часів культури Чінчоро, що існувала в 9-4 тис. до н.е., проте за наполяганням місцевого населення мумії вже не демонструються в музеї - на їхню думку, це неповага до духу предків.

Є в Сан-Педро де Атакама і приватний музей метеоритів, власник якого збирає осколки цих космічних «прибульців», що впали на Землю задовго до появи динозаврів.

Тулор - археологічний пам'ятник атакеменской культури знаходиться в 6 км від Сан-Педро де Атакама і є найдавнішим поселенням людей на території Чилі - йому близько 3000 років.

Лагуни Сехар і Пьедра знаходяться в Солар де Атакама, їх називають чилійським Мертвим морем. Купатися можна в одній з них - в лагуні Пьедра, тільки потрібно заздалегідь подбати про прісну воду, щоб змити сіль після водних (сольових) процедур. А можна просто погуляти околицями, милуючись неймовірними пастельними картинами Атаками.

Тур по лагунах триває - невеликий переїзд і ми у прісного озера Охос де Сехар, а завершимо цей день солоним дзеркалом лагуни Тебінкінче , що відбиває вершини вулканів.

Стомлені лагунами і з деяким смутком від прощання з Атакамою виїжджаємо в Антофагасту. По приїзду, орієнтовно через 4 години, заселяємося в готель, гестхаус або хостел.


13
День 12. Антофагаста - монумент «Рука пустелі» - Кокімбо
День дороги. Через годину після виїзду з готелю (хостела / гестхауса) побачимо грандіозний монумент «Рука пустелі». За задумом автора, він символізує незахищеність і вразливість населення Атаками. Автор скульптури - чилієць Маріо Іраррасабаль створив її в 1992 році.

Далі тільки дорога.

Ночуємо в Кокімбо в готелі / хостелі / гестхаусі.

14
День 13. Кокімбо - Вальпараїсо
Дорога з Кокімбо до Вальпараїсо займе 6,5 - 7 годин, зате другу половину дня ми проведемо в найцікавішому місті Чилі - Вальпараїсо.

Це місто включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і не закохатися в нього з першого погляду неможливо. Тільки побувавши в цьому місті, можна сказати, що відчув душу народу Чилі, і не тому, що саме тут знаходиться парламент цієї країни, а тому, що в цьому місті живуть моряки, художники і поети, які раді всім, хто приїжджає здалеку, щоб побачити їх світ, відображений на стінах верхнього міста ... Це must see Південної Америки.

15
День 14. Вальпараїсо - Сантьяго
О 8-00 виїжджаємо до Сантьяго. Сьогодні виліт додому.

За необхідності вилетіти додому можна напередодні ввечері, а можна ще на день-два залишитися в Сантьяго. У цьому місті є на що подивитися, центральна його частина досить компактна, щоб не поспішаючи обійти її за один-два дні: головна площа міста - Пласа де Армас, на якій завжди кипить життя - музиканти грають, художники продають картини; добре сюди прийти рано вранці, поки її не заповнив гул шестимільйонного міста, прогулятися по урядовому кварталу до президентського палацу, зайти в Кафедральний собор та в музей доколумбового мистецтва, подивитися графіті в районі Белавіста, а потім піднятися на фунікулері на гору Сан-Крістобаль, на якій височить Діва Марія, охороняючи місто.

У зв'язку з погодними умовами та рухом групи по маршруту в програмі можливі зміни. Може бути прийнято рішення про зміну маршруту зі збереженням кількості днів.


У вартість включено:
 • проживання, всі дні;
 • транспортне забезпечення по всьому маршруту, проїзд на мікроавтобусі чи автомобілі;
 • трансфери з аеропорту та назад, у випадку якщо Ви прилітаєте разом з групою;
 • загальне спорядження: gps навігатор, групова медична аптечка;
 • супровід гіда;
 • консультації про поїзку, страховку;
 • при потребі допомога в купівлі авіаквитків.
У вартість не включено:
 • авіаквитки (в обидві сторони, кожен учасник купує сам або разом з групою, при необхідності допомога організатора);
 • вхідні квитки на всі платні пам'ятки та нацпарки;
 • сувеніри, додаткові екскурсії, що не включені в програму;
 • харчування (крім сніданків, які включено у вартість проживання в готелях), при бажанні буде можливість готувати самому;
 • страховка.

Raido Club