All Around the World!

Останні записи
Raido Club on Instagram

Follow Us:  

+380-67-340-0370

Image Alt

В пошуках північного сяйва, заполярна Норвегія (комфорт).

В пошуках північного сяйва, заполярна Норвегія (комфорт).

€825 з людини

Це подорож по заполярній Норвегії на автомобілі з зупинками в Юрмалі, латвійському національному парку Кемері і шведському – Абіску. Ми проїдемо дорогами заполярної Скандинавії через фінську тундру, побачимо острова Лофотенского архіпелагу та первозданну природу острова Сенья і навіть заглянемо в селище Санти.

Час подорожі обрано не випадково – у другій половині вересня в скандинавському заполяр’ї доволі великі шанси побачити північне сяйво. Охочі побачити це небесне явище звуться мисливцями за північним сяйвом. Пополюємо і ми!

Лофотенский архіпелаг складається з 7 островів, на найбільші з яких можна потрапити з материкової частини Норвегії по автомобільній дорозі Е 10. Дорога дуже мальовнича, вона пов’язує острова мостами та підводними тунелями. Саме по ній ми проїдемо до самої крайньої її точки, що в містечку з лаконічною назвою «О». Острови заворожуюче красиві, тут є все, чим багата Норвегія: фіорди, затоки, пляжі в одиноких бухтах, традиційні рибальські будиночки на палях, так звані рорбу, гірські вершини, що зриваються скелями в океан.

Острів – Сенья, розташований трохи північніше, в порівнянні з наповненими туристами Лофотенами, здається безлюдним і від цього тут більш гостро відчувається сувора краса справжньої півночі. Він схожий на лапу міфічної дванадцятипалої кішки, і кожен «палець» є скельний масив зі стежками для хайкінга і незліченними оглядовими майданчиками. У пологішій східній частині острова розташувалися національний парк Ондердален, парк Тролів, селища і крихітні міста (на островах Норвегії іноді населений пункт з населенням 300 осіб має статус міста).

0 Коментарi
 • Місце Зустрічі
  Львів, Україна
 • Час Відправлення
  11 вересня 2021
 • Час Прибуття
  25 вересня 2021

План поїздки

1
день 1
Від'їзд від ж / д вокзалу Львова в 5-00.
Найскладніший день, нам потрібно проїхати 970 км через Польщу, Литву, Латвію.
Зупиняємося на ніч в апартаментах / готелі / будинку в околицях Юрмали.
2
день 2
День на Ризькому узбережжі. Ми погуляємо по Юрмалі, насолоджуючись морським повітрям, насиченим сосновим запахом, а вдосхочу нагулявшись, з'їздимо в одне з прибережних сіл скуштувати місцеву копчену салаку.
Поруч з Юрмалою знаходиться національний парк Кемері - і частина дня ми проведемо тут. Парк створений для охорони екосистеми унікальних боліт Прибалтики. Гуляти по заболоченому парку, напевно Вам ще не доводилося - по периметру парку прокладені дерев'яні містки, по яких ми пройдемо орієнтовно 3,5 км та піднімемося на оглядову вежу, з якої відкривається приголомшлива панорама.
О 19-00 виїжджаємо з Юрмали в Естонію. Час в дорозі орієнтовно 3 години.
На ніч зупиняємося на спортивній базі поблизу Пярну (будиночки в кемпінгу).


3
день 3
Виїзд о 8-00 до Таллінна. А згодом на поромі до Гельсінкі (прибуття о 16-00). Далі 7-годинний переїзд по Фінляндії до Ботнічної затоки.
На ніч зупиняємося в районі м Оулу (апартаменти / готель / будиночки в кемпінгу).

4
день 4
Виїзд о 8-00. Нам необхідно проїхати 580 км до національного парку Абіско. Орієнтовний час прибуття в парк 15-30 - тут ми проведемо 3,5 - 4 години. Цей парк знаходиться в 200 км на північ від полярного кола, недалеко від кордону Швеції та Норвегії, з чудовими мальовничими ландшафтами, річковими каньйонами і водоспадами. Тут гарно. Ми прогуляємося стежками парку, влаштуємо святковий обід на природі - адже сьогодні ми перетнули північне полярне коло.
На ніч зупиняємося в районі Нарвіка (апартаменти / готель / будиночки в кемпінгу).

5
день 5
Виїзд о 8-00. Сьогодні після п'ятигодинної дороги ми нарешті приїжджаємо на Лофотенські острови і заселяємось до кемпінгу (будиночки). Тут ми проведемо 3 ночі.
Після обіду їдемо в Нусфьорд - рибальське село на південному березі острова Флакстадёйа. Колись воно було справжнім рибальським селом, а зараз це фактично база для рибалок-туристів на березі маленької бухти, проте шарм минулого зберігся.6
день 6
Виїзд о 9-00. Сьогодні у нас трекінг на оглядовий майданчик над містом Рейне. Підйом на висоту 440 метрів по стежці, велика частина якої проходить по добре обладнаних сходах. З оглядового майданчика відкриваються найвпізнаваніші види Лофотенських островів.
Після спуску прогуляємося по місту Рейне. Цей населений пункт є адміністративним центром комуни Москенесёй і вважається містом по Лофотенским мірками, хоча тут проживає трохи більше ніж 300 жителів.
Останнім пунктом на сьогодні є місто (не забуваємо, це місто по-Лофотенски) з оригінальною назвою «О». У цьому населеному пункті закінчується автомобільна дорога, далі тільки море. Побувавши там, ви зрозумієте, що норвежці переплюнули Елочку Людожерку, яка могла одним словом виразити здивування, захоплення, радість, задоволення .. - жителям архіпелагу знадобилася всього одна буква - в ній полягає безкрайній сивий океан, колоритні рибальські рорбу, пофарбовані в традиційний темно- червоний колір із зеленими трав'яними дахами, крик чайок і човни на хвилях, грім прибою і синь неба. До речі, в Норвегії ми нарахували 9 населених пунктів з такою назвою.
Повертаємося в кемпінг орієнтовно о 19-00.


7
день 7
Виїзд о 9-00. На нас чекає невеликий трекінг. Цього разу на пляж Квалвіка, який знаходиться в ізольованій бухті, куди можна дістатися лише пішки. Дорога по кам'янистій стежці займе годину з невеликим набором висоти (180 м), але ви не пошкодуєте - це один з найкрасивіших пляжів на острові Москенесёй. Кращий вид на пляж відкривається з гори, що праворуч від самого пляжу, називається вона Ритен - при бажанні можна піднятися.
До 15-00 повертаємося до машини і їдемо на прогулянку та пікнік на пляжі Ютакліев, що плавно переходить в пляж Хаукланд. Це наш останній вечір на Лофотенах - насолоджуємося.
Повернення в кемпінг орієнтовно о 20-00.

8
день 8
Виїзд о 9-00. Заглянувши наостанок в селище Баллстад, їдемо на Сенью.
Острів Сенья - повна протилежність Лофотенах, але магія його краси незаперечна. Тут не потрібно слів, тут тільки Ви і природа.


Дорога займе 7 годин. По приїзду заселяємося до кемпінгу (будиночки). Тут ми проведемо 4 ночі.
Орієнтовний час прибуття о 18-00.
9
день 9
Виїзд о 10-00. Весь день сьогодні присвячений національному парку Ондердален. Цей парк створений з метою збереження заполярної природи. Маршрут (легкий, без набору висоти) проходить по північному лісу, що поріс кольоровим мохом. Кажуть, що тут ще є 500-річні сосни. Більша частина парку заболочена і стежка йде дерев'яними містками, оточеними карликовими березами, що віддзеркалюються в невеликих озерцях. У вересні цей парк особливо гарний, він закутаний жовтизною і пурпуром ранньої осені заполяр'я.
Увечері повертаємося до кемпінгу.


10
день 10
Виїзд о 10-00. Сьогодні ми відвідаємо ще один казковий парк, на цей раз - парк Тролів, де «живе» Троль заввишки 18 метрів, що занесений до книги рекордів Гіннеса як найбільший Троль у світі. Парк створений місцевими жителями, сімейною парою, яка живе тут же в будинку, оточеному тролями.


Норвежці дуже трепетно ​​ставляться до своєї землі, охоче діляться її красою з усіма, хто приїжджає до них - практично безлюдний острів облаштований комфортними стежками, пікніковими зонами та оглядовими майданчиками. Подорожуючи островом, ми постараємося побувати якщо не на всіх, то на найвідоміших з них. Обов'язкові до відвідування в цей день оглядові майданчики над селищем Bergsbotn і на Tungeneset - останній ще називають сходами в океан, з нього відкривається неперевершений вид на гори більш відомі, як "Зуби Дракона", хоча дослівний переклад з норвезької "Бичачі роги".
Увечері повертаємося до кемпінгу.

11
день 11
Виїзд о 10-00. День трекінгу на гору Барен (659 м).
Вся західна частина Сеньї це скельні гребені, що впираються в океан - відверто кажучи ними проходять не легкі маршрути, але в одному ми впевнені точно - Ви ніколи не забудете ту велич, що відкриється з вершини гори.


Вечеряти після треку ми будемо в пікнікові зоні поблизу селища Фьордгард.
Увечері повертаємося до кемпінгу.

12
день 12
Виїзд о 8-00. Прощаємося з Сеньєю та їдемо мальовничою дорогою до Фінляндії через заполярну тундру. По дорозі заїдемо в село Санти, що поблизу м Рованьємі на полярному колі. Не дивлячись на те, що до Нового року ще далеко, ми застанемо Санта-Клауса - він проводить в селі кожен день року, виконуючи свою місію: дарувати добро дітям і дорослим, поширювати любов і дух Різдва по всій Земній кулі.
Орієнтовний час в дорозі 8 годин. Ночуємо в апартаментах / готелі / будиночках в кемпінгу недалеко від м Оулу.
13
день 13
Виїзд о 6-00 в Гельсінкі. Прибуття о 14-00. До 17-30 вільний час в Гельсінкі.
Пором: 18-30 (Гельсінкі) - 22-00 (Таллінн).
На ніч зупиняємося на спортивній базі поблизу Пярну (будиночки в кемпінгу).
Орієнтовний час прибуття 23-30.

14
день 14
Ранній виїзд. День дороги.
Орієнтовний час прибуття в Ригу - 10-00.
Орієнтовний час прибуття до Львова - опівночі. Залежить від швидкості проходження кордону.
Бажаючі заощадити час на зворотну дорогу можуть полетіти на літаку з Гельсінкі, Риги чи Таллінна.
Час вильоту необхідно узгодити з організатором подорожі.


У вартість включено:
 1. транспортне забезпечення по всьому маршруту, проїзд на мікроавтобусі зі Львова;
 2. оплата за паром через Балтику в обидві сторонни;
 3. проживання всі дні 3-4 місне поселення (апартаменти / готелі / будиночки в кемпінгах), за додаткову плату можливо 1-2 місне поселення;
 4. пальник та газ, а також користування громадським кухонним обладнанням, готуватимемо за участю всіх членів групи;
 5. групова медична аптечка;
 6. супровід гіда;
 7. консультації щодо поїздки, страховки і покупки авіаквитків (для тих хто відлітає з Риги, Таллінна або Гельсінкі), час вильоту необхідно узгодити з організатором подорожі.
У вартість не включено:
 1. продукти (приблизно 50-60 євро з людини на всю поїздку, за бажанням можливе особисте харчування);
 2. оплата за візу для тих у кого немає біометричного паспорта;
 3. душ в кемпінгах, а також користування пральною та сушильною машинами, кожен оплачує сам по потребі; орієнтовні ціни (душ 4-5 хвилин = 10 крон, трохи більше 1 євро, користування пральною та сушильною машинами по 30-50 крон кожна, 1 євро приблизно дорівнює 9 крон;
 4. постільна білизна та рушники (краще взяти з собой);
 5. вхідні квитки, орієнтовно 10-15 євро.

Raido Club