All Around the World!

Останні записи
Raido Club on Instagram

Follow Us:  

+380-67-340-0370

Image Alt

В Нормандію

В Нормандію

€750 з людини

Треба сказати, що в Нормандію ми збиралися давно. Адже де, як не на узбережжі Ла-Маншу, можна неспішно побродити, милуючись алебастровими скелями Етрети, поласувати устрицями, запиваючи їх вином, і, звісивши ноги в море, насолоджуватися пейзажем, який надихнув не одного художника.

Тут, у Нормандській Рив’єрі, крихітні курортні містечка витягнулися уздовж нескінченних пляжів – і поблизу одного з них ми будемо жити. Протягом майже тижня ми будемо подорожувати округою, заїжджаючи в потопаючі в квітах села з «сирними» назвами та старовинні міста, повні архітектурних шедеврів. Обов’язково побачимо Мон-Сен-Мішель та Руанський собор, прогуляємося набережними Довиля і Трувіля, прямо на дистилеріях посмакуємо кальвадос – дивовижний напій з ароматом сонця та яблук.

Їдемо, як завжди, невеликою групою зі Львова на автомобілі, але в цей раз ми запланували кілька зупинок в містах, включених до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: баварські Регенсбург і Аугсбург, та французькі Страсбург і Нансі.

Приєднуйтесь! Буде файно!

0 Коментарi
 • Місце Зустрічі
  Львів, Україна
 • Час Відправлення
  3 вересня 2021
 • Час Прибуття
  14 вересня 2021

План поїздки

1
День 1.

Ранній виїзд зі Львова (4-30 - 5-00). День в дорозі. На ніч зупиняємося в готелі / апартаментах в невеликому містечку поблизу кордону Чехії з Німеччиною.
2
День 2. Регенсбург - Страсбург

Після сніданку виїжджаємо в Регенсбург. Тут у нас запланована зупинка практично на цілий день, щоб погуляти по дивовижному старому місту, в якому збереглося понад 1500 охоронюваних державою старовинних будівель і споруд. Старе місто Регенсбурга визнано пам'яткою всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Місто Регенсбург, що розташовано на березі Дунаю, є одним з небагатьох великих історичних міст Німеччини, які уникли руйнування під час Другої світової війни. З XIII по XIV століття Регенсбург мав статус вільного імперського міста, тобто підпорядковувався безпосередньо імператору, мав право на самоврядування і власну міську конституцію. Втративши незалежний статус, місто було приєднано до герцогства Баварія, але він зберіг спадщину тих часів. Регенсбурзький собор, який вважається головною готичною спорудою у всій Баварії, кам'яний міст через Дунай, побудований в 1135 - 1146 р.р. - шедевр середньовічного будівництва мостів, який став зразком для будівництва багатьох інших мостів, в тому числі і Карлова моста в Празі, Шотландська церква, церква Святого Ульріха - ось далеко неповний перелік того, що включає «must see» Регенсбурга.
Отримавши заряд краси, виїжджаємо в Страсбург.
Їхати нам орієнтовно 5 годин. Пізно ввечері заселяється в готель / апартаменти. Тут ми зупинимося на 2 ночі.
3
День 3. Страсбург

Цілий день гуляємо по Страсбургу.
Столиця Ельзасу має статус «парламентської столиці Європи», оскільки є місцем засідання Ради Європи та Європейського парламенту. Крім того, це місто дивовижної краси, також включено в список об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Особливо чудовий квартал - «Маленька Франція» (La Petite France), розташовано на численних каналах, берегами яких стоять старовинні кам'яниці епохи бароко.

4
День 4. Страсбург -Нормандія. Гавр - Онфлер

Після сніданку виселяємось з готелю та виїжджаємо. Орієнтовно через 7 годин прибуваємо до Нормандії (департамент Кальвадос). Тут ми зупинимся на 6 днів в будинку / апартаментах, розташованих практично на пляжі.
Після обіду виїжджаємо знайомитися з Гавром і мальовничим портовим містечком Онфлер.
Гавр розташований в гирлі річки Сена, на березі протоки Ла-Манш. Назва міста перекладається як «гавань» - воно і зрозуміло - адже місто є другим за величиною портом Франції.
Онфлер вважається найкрасивішим морським портом Франції, оспіваний імпресіоністами, які не раз зображували мальовничу морську гавань, де пришвартовані біло-блакитні яхти і човни місцевих рибалок. Тут можна купити квитки на прогулянковий катер, помилуватися мальовничими берегами, маяком, пропливти під мостом.
Гавр і Онфлер знаходяться на протилежних берегах Сени, їх з'єднує один з найдовших підвісних мостів у світі, його довжина становить 2350 м.

5
День 5. В'є-Пор - Етрета - Довіль-Трувіль

Більша частина дня сьогодні присвячена алебастровому берегу - так називають північне узбережжя Франції через прибережні скелі білого кольору. Найкрасивіші скелясті арки і затишні бухти знаходяться на околицях містечка Етрета. Туди ми виїжджаємо вранці насолоджуватися краєвидами, які колись надихали Клода Моне.
По дорозі заїдемо помилуватися казковими будиночками села В'є-Пор, покритими солом'яними дахами. На берегах Сени є кілька таких сіл - вони входять в так званий «Маршрут солом'яних будинків».
Ближче до вечора, відвідаємо ще два курортних міста-близнюка, розділених рікою Тук - Довіль і Трувіль. Потрапити з одного в інший можна трьома способами: в обхід по пішохідно-автомобільному мосту, що проходить майже біля вокзалу (він у міст -близнюків загальний), пішки по пішохідному містку, що оголюється під час низької води, або на човнику з поромником за кілька євро. Від Довиля до Трувіля паром йде пару хвилин.

6
День 6. Мон-Сен-Мішель - Канкаль

Сьогодні нам належить ранній виїзд - їдемо в Абатство Мон-Сен-Мішель.
Цей невеликий скелястий острів, перетворений в острів-фортецю - одна з найпопулярніших пам'яток Франції. На самій вершині скелі, заввишки майже 80 м, підносяться до неба стіни давнього абатства, а на кінчику його шпиля, що знаходиться на висоті 155,5 м височіє золота фігурка архангела з загостреним мечем. Мон Сен-Мішель з усіх боків захищено морем і тільки дамба довжиною в 2 км з'єднує материк з островом.
Другим пунктом на сьогодні в нас Канкаль - устрична столиця Бретані. Загальна площа тутешніх устричних плантацій - 400 га і устрицями, навіть рідкісними, плоскими, тут можна поласувати прямо на набережній на місцевому ринку. Скористаємось цією можливістю і ми.

7
День 7. Руан

Сьогоднішній день присвячений Руану - столиці Північної Нормандії - місту, яке існує з античних часів.
Виїжджаємо як можна раніше, щоб встигнути побачити все, чим відоме це місто. В першу чергу це Руанський собор, якому Клод Моне присвятив цикл картин. До речі в Руані знаходиться Музей образотворчих мистецтв з багатою колекцією імпресіоністів, а також: Караваджо, Веласкеса, Рубенса, Ван Дейка, Модільяні.
Руан пов'язаний з образом Жанни д'Арк - в пам'ять про неї на площі Старого ринку 1979 році збудовано собор з дахом, що нагадує багаття.
Знаковою пам'яткою міста є Руанські астрономічний годинник, механізм яких датується XVI століттям. У верхньому овальному віконці годинник показує день тижня і місячні фази.
Обов'язково потрібно побачити монастирську церкву абатства Сент-Уан і церква Сен-Маклу - найгарніші пам'ятки архітектури Руана.
8
День 8. Пон л`Евек - Лізьє - Ліваро - Камамбер - Шато дю Брей - Вімутье - Камбремер

Департамент Кальвадос відомий своїми сирами. Найпоширенішими є: Камамбер, Ліваро, Пон- л'Евек. Ми проїдемо однойменними поселеннями, які дали назву відомим сирів.
Пон-л'Евек виробляють в Нормандії, щонайменше, починаючи з XII століття. За однією з місцевих легенд, цей сир почали робити монахи з абатства Норман. В одному з рукописів тих часів говориться, що будь-яка трапеза повинна закінчуватися невеликою порцією «анжелота» (тоді цим словом називали сир). Сир став набирати популярність по всій країні з XVI століття, коли його стали називати на честь села, в якій зосереджувалась виробництво. Зараз це один з найпопулярніших сирів Франції, поряд з такими сортами як Камамбер, Брі, Рокфор.
Ліваро - м'який за консистенцією і гострий на смак сир з коров'ячого молока з промитою скоринкою оранжевого кольору, що обгорнуто 3-5 кільцями з сухого очерету. Саме тому сир іноді називають «полковником», оскільки ці кільця нагадують смуги на формі полковника.
У місті Вімутье, поблизу села Камамбер знаходиться музей сиру, який при бажанні можна буде відвідати.
По дорозі у нас є ще одне цікаве місце - невелике містечко Лізьє, відоме тим, що в ньому знаходиться Базиліка Святої Терези - видатна релігійна святиня, що вважається другим за величиною і значимістю паломницьким місцем у Франції. Тереза, на честь якої зведена базиліка, народилася в 1873 році. Вона стала кармеліткою в юному віці і померла через сім років після того, як вступила до монастиря. І ніхто б про неї не знав, якби не була опублікована її автобіографія «Історія однієї душі». Книга мала приголомшливий успіх, була переведена на провідні європейські мови. 17 травня 1925 року вона була канонізована, а в 1997 році папа Іоанн Павло II проголосив Терезу Учителем Церкви.
І ще сьогодні у нас за планом відвідування Шато Дю Брей - тут, поруч з чудовим парком, знаходиться найстаріша фабрика з виготовлення кальвадосу. Запевняємо Вас, якщо Ви до сих пір не відносили себе до любителів цього дивовижного напою, після дегустації Ви ним станете.
9
День 9. Кан - Байє

Вранці виїжджаємо в Кан - головне місто департаменту Кальвадос.
Кан був практично зруйнований під час Другої світової війни, але, на щастя, велика частина пам'яток відновлена і відреставрована, і ми зможемо їх побачити.
Після ми заїдемо в старовинне містечко Байє, в одному з музеїв якого знаходиться історична дивина - килим Байє. Це унікальне вишите полотно шириною 50 см і довжиною 70 метрів, що зображує найголовніші події завоювання Англії Вільгельмом Нормандським. Зображення скрупульозно відтворють історичні костюми, зброю, інструменти, кораблі, та ще комету Галлея, яка наблизилася до Землі у 1066 році.
Залишок останнього дня в Нормандії дня можна провести на пляжі, а можна, дегустуючи кальвадос, благо дистилерії тут на кожному кроці.
10
День 10. Нансі

Рано вранці, попрощавшись з морем, виїжджаємо додому. Однак на шляху у нас ще два цікавих міста: Нансі і Аугсбург.
Сьогодні після обіду зупинка в Нансі, тут ми гуляємо старим містом, центральні площі якого включено у список ЮНЕСКО.
Ніч в готелі / апартаментах
11
День 11. Аугсбург

Вранці виїжджаємо в Аугсбург.
Баварськє місто Аугсбург вважається найбільш стародавнім містом Німеччини після Тріра. Серед його основних пам'яток - середньовічні будинки гільдій, собор Діви Марії XI століття і базиліка Святих Афри і Ульріха. Міська ратуша з Золотим залом - це головний зразок архітектури епохи Відродження в місті.
Другу половину дня гуляємо по місту.
Ніч в готелі / апартаментах
12
День 12. Аугсбург - Львів

День дороги. Пізно вночі приїжджаємо до Львова.


У зв'язку з погодніми умовами та іншими обставинами в програмі можливі невеликі зміни.У вартість включено:
 • проживання, всі дні;
 • всі переїзди по маршруту.
У вартість не включено:
 • віза для тих, у кого немає біометричного паспорта або кому вона потрібна;
 • сувеніри, додаткові екскурсії і вхідні квитки;
 • харчування (за бажанням групи продукти для харчування можуть бути взяті з собою або закуплені по дорозі, в цьому випадку орієнтовна вартість харчування складатиме 50 євро на всю поїздку, всі члени групи беруть участь в приготуванні їжі, також є можливим власне харчування);
 • страхування.

Raido Club