All Around the World!

Останні записи
Raido Club on Instagram

Follow Us:  

+380-67-340-0370

Image Alt

Патагонія та Вогняна Земля (Чилі та Аргентина), комфорт.

Патагонія та Вогняна Земля (Чилі та Аргентина), комфорт.

€1420 з людини

Ця автоподорож охоплює практично всю Патагонію – вона починається на півострові Вальдес і закінчується на Вогняній Землі.
Ми проїдемо по південній частині Чилі і Аргентини від 42 паралелі до 55, побачимо знакові туристичні місця, завдяки яким до Патагонії приїжджають мільйони туристів: національні парки Торрес-дель-Пайне та Лос-Гласьярес , перетнемо Магелланову протоку, пройдемо один з найкрасивіших трекінгових маршрутів до гори Фіцрой, скуштуємо патагонське ягня. Але родзинкою подорожі, на нашу думку, будуть якраз маловідомі пам’ятки, якими так багата Південна Америка і які знаходяться в стороні від відомих туристичних маршрутів:

 • мармурові печери на озері Буенос-Айрес, що входить в десятку найглибших озер світу
 • включена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО печера Рук (Cueva de las manos) , стіни якої вкриті відбитками доісторичних дитячих долоньок
 • королівські пінгвіни, які кілька років тому обрали домівкою пустельний берег острова Вогняна Земля
 • скам’янілий ліс в аргентинській глибинці
 • колонії морських тварин на півострові Вальдес
 • знаменита Рута 40 – головна дорога Патагонської пустелі ..

Приєднуйтесь до нас!

0 Коментарi
 • Місце Зустрічі
  Трелью, Аргентина
 • Час Відправлення
  24 жовтня 2021 / Трелью, Аргентина
 • Час Прибуття
  08 листопада 2021 / Ушуайя, Аргентина

План поїздки

1
День 1. Трелью - Пуерто-Мадрін
Зустріч групи в аеропорту Trelew (REL), час буде повідомлено організаторами додатково з огляду на наявність рейсів на момент купівлі квитків групою.

Якщо дозволить час, відвідаємо палеонтологічний музей з експозицією вимерлих тварин.

По прибуттю дов Пуерто-Мадріна, заселяємось до готелю, гестхауса або хостела.
2
День 2-3. Пуерто-Мадрін - півострів Вальдес - Пуерто-Мадрін
Півострів Вальдес, з'єднаний з материковою частиною перешийком завширшки 10 км, включений в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО за унікальний тваринний світ. У нас буде два повних дня, щоб поспостерігати в природному середовищі за південними китами, морськими слонами, вухастими тюленями, пінгвінами, дельфінами, а також побродити піщаними пляжами та насолодитися сонцем.3
День 4. Пуерто-Мадрін - скам'янілий ліс - Періто-Морено
Виїжджаємо близько 7-00 - сьогодні довгий переїзд з атлантичного узбережжя Аргентини в Періто-Морено, де ми проведемо наступні дві ночі.

Ми відвідаємо незвичайне місце - скам'янілий ліс (el Bosque petrificado). Тут в 1927 році були виявлені стовбури доісторичних дерев, що росли на цій території близько 65 млн. років тому. З вигляду вони як сухе дерево, але насправді деревина повністю заміщена каменем. Це дивно, але можна помітити навіть фактуру дерева. Вчені вважають, що до підняття Анд ця територія була вкрита густим лісом, а після глобального катаклізму дерева опинилися похованими в грунтових породах під дном неглибокого моря. Саме в таких умовах, без доступу кисню, через стовбури загиблих дерев мільйони років сочилася вода, вимиваючи деревину і залишаючи на її місці дрібний пісок і кам'яний пил ... Коли море відступило патагонські вітри видули рештки породи, звільнивши дерева в їх новому вигляді. Вони знову під блакитним небом, а ми можемо доторкнутися до світу, який існував за часів останніх динозаврів. До речі, доріжки в парку усіяні кам'яними трісками, на які розпалися стародавні стовбури.

Вже затемна приїжджаємо в Періто-Морено, заселяємось до готелю, гестхауса або хостела. Тут ми зупиняємось на 2 ночі.


4
День 5. Періто-Морено - мармурові печери (Чилі) - Періто-Морено
Періто-Морено це невелике містечко (а великих в Патагонії на пальцях порахувати), назване, як і знаменитий льодовик біля Ель Калафате, на честь Франсиско Морено - аргентинського дослідника, вченого і політика, при безпосередній участі якого в 1881 році був укладений договір між Чилі та Аргентиною про розподіл Патагонії, яка до того часу не належала жодній державі.
Сьогодні ми знову їдемо до Чилі. Виїжджаємо рано вранці - у нас попереду кордон, за яким чекає справжнє диво природи - мармурові печери на озері Буенос-Айрес (чилійці його називають - озеро Генерал-Каррера), що входить до переліку найбільш глибоководних озер світу. На вигляд це, свого роду, купол над озером, під яким знаходяться прекрасні мармурові склепіння. У сонячну погоду вони відображають відблиски води, перетворюючись в казковий палац. До речі, за оцінками геологів вага тутешнього мармуру становить 5 мільйонів тонн.

Повертаємося на ніч в Періто-Морено.


5
День 6. Періто-Морено - каньйон річки Пінтурас - Печера рук - Гобернадор-Грегорес
Виїжджаємо з готелю о 9-00 і за кілька годин годин під'їжджаємо до ще одного об'єкту ЮНЕСКО - цього разу це археологічний пам'ятник, який зберігає відбитки рук людей, предків індіанців Патагонії, за що і отримала назву Печера рук (в перекладі на іспанську - Cueva de las manos). Археологи вважають, що в цій печері довгий час жили люди - останні малюнки відносяться до 1 століття н.е., а перші до - 9 до н.е. Наскальні малюнки в печері розташовані шарами: тут відображені сцени полювання на гуанако, страусів, котячих хижаків за допомогою метальних каменів, прив'язаних до шкіряних ременів. Але головне в цій печері - відбитки людських рук, і оскільки це в основному ліві руки ймовірно хлопчиків-підлітків, вчені вважають, що в доісторичні часи печера використовувалась як місце для проведення обрядів ініціації - хлопчик, переходячи у дорослий світ, повинен був залишити зображення своєї руки на стіні.

Крім того, що Печера Рук є унікальним археологічним об’єктом, вона ще й розташована в мальовничому каньйоні річки Пінтурас - ми не втратимо можливість побачити і його.

На ніч зупиняємося в Гобернадор-Грегорес, в готелі, гестхаусі або хостелі.


6
День 7. Гобернадор Грегорес - Ель Чальтен
Сьогодні можемо дозволити собі пізній виїзд. О 10-00 виселяємось з готелю і виїжджаємо в Ель Чальтен. Нам необхідно проїхати 330 км по легендарній 40 дорозі, що перетинає всю Аргентину з півночі на південь. Треба сказати, що цією дорогою, яка в Аргентині має назву Ruta cuarenta, ми будемо їхати аж до Пуерто-Наталеса - це одна з найдовших доріг світу, довжина якої сягає понад 5 тисяч кілометрів. Цією дорогою колись проїхав на мотоциклі молодий Че Гевара, будучи студентом-медиком, і ця подорож назавжди змінила його долю, поклавши основу його революційним поглядам.

Патагонська пустеля - ми побачимо її з вікна автомобіля, і вона дивовижна з різнобарвними квітучими кущами, які немов великі подушки, розкидані по нескінченній рівнині, що сягає обрія. На узбіччі неодмінно побачимо гуанако, які при наближенні будь-чого, що їде зі швидкістю, яка перевищує їх власну, презирливо повертаються до рухомого об'єкту хвостиками. І не один раз зайці чи лисиці будуть перебігати дорогу, а над нею – кружляти орли. І небо ... воно тут надзвичайно низьке, з хмарами, що нагадують дивовижних тварин .. Власне, це і є Патагонія - величезний екорегіон пустелі та напівпустелі, що займає площу 534 тисячі квадратних кілометрів, місцевість, яка практично не має населення, іноді рівна, як стіл, а подекуди вона здіймається на гірські перевали. Шість з половиною годин ми будемо їхати, зрідка зупиняючись на заправних станціях розім'яти ноги.

Ель Чальтен - це крихітне містечко, якому лише 35 років (закладено в 1985 році). Воно знаходиться біля підніжжя гір Фіцрой та Серро Торре. По приїзді у нас буде час прогулятися центральною вулицею в компанії трекерів та альпіністів, які приїхали з усього світу щоб пройти мальовничими маршрутами парку.

В Ель Чальтен заселяємось до готелю, гестхауса або хостелу. Тут ми ночуємо 2 ночі.7
День 8. Ель Чальтен - трек до гори Фіцрой - Ель Чальтен
Вранці вирушаємо на трекинговий маршрут до гори Фіцрой, названої на честь капітана шхуни, на якій Чарльз Дарвін, будучи молодим натуралістом, здійснив кругосвітню подорож, за результатами якої він прийшов до своєї еволюційної теорії. До слова, Роберт Фіцрой, як член Лондонського королівського товариства з розвитку знань про природу, доклав значних зусиль до вивчення берегової лінії континенту Південна Америка.

Наш сьогоднішній трек не буде легкою прогулянкою, за день необхідно пройти 22 км і в цілому набрати 970 метрів висоти, але приголомшливі види Патагонських Анд та гори Фіцрой, будуть гідною нагородою.

Ніч в готелі, гестхаусі або хостелі.


8
День 9. Ель Чальтен - національний парк Лос - Гласьярес - Ель Калафате
Сьогоднішній день ми проведемо в національному парку, включеному в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - Лос-Гласьярес. Тут в озеро Аргентино сповзає величезний льодовик Періто-Морено, загальний розмір якого сягає 250 квадратних кілометрів. Треба сказати, що це не найбільший льодовик в Патагонії, але точно - самий видовищний. Ми зможемо замовити екскурсію, щоб підпливти на кораблику впритул до самого льодовика, висота якого над водою сягає 70 метрів, а потім пройтися дерев'яними містками, розташованими гірляндою навпроти крижаної стіни, що розрізано блакитними тріщинами. Від льодовика час від часу відколюються брили спресованого віками снігу, з гуркотом падаючи в озеро під захоплені крики туристів - так льодовик рухається зі швидкістю 2 метри в день.
Ель Калафате - туристичне містечко з великою кількістю сувенірних крамниць, ресторанів, барів і ... собак - їх тут особливо багато. Чому? Про це трохи згодом.

Ім'я міста походить з назви місцевого виду барбарису, що називають «Калафате», зарості якого трапляються поблизу. З нього роблять настоянки, карамельки, лікери, конфітюри, додають у всілякі солодощі. До речі, про солодощі, в Ель Калафате вельми популярні місцеві ласощі - альфахорес, він являє собою два здобних печива з різними за смаком прошарками.

Увечері обов'язково відмітимося в одному з ресторанів, адже треба ж скуштувати справжнього патагонського ягня, запеченого на грилі. Цілі туші ягнят смажать практично в кожному закладі, починаючи з самого ранку - за цим видовищем можна спостерігати крізь скляні вітрини. Крім баранини є і більш звичні стейки на будь-який смак, ніжне м'ясо яких в поєднанні з аргентинським мальбеком доставить вам справжню насолоду. І зараз саме час згадати про собак - ближче до другої половини дня вони влаштовуються поруч з дверима ресторанів, розподіляючи їх між собою за своїми, собачими, правилам, чекаючи недоїденого туристами м'яса. Цим і пояснюється їх вгодованість і дружелюбність, вони живуть в місті нарівні з людьми і, дивлячись на них, язик не повертається назвати їх бездомними. Скоріш за все, вони вважають місто своєю домівкою, в якій ми в них в гостях, і інколи вони, проявляючи гостинність, самі вибирають собі господаря з натовпу перехожих і слухняно слідують за ним, легким бурчанням відганяючи своїх сородичів.

На ніч зупиняємося в Ель Калафате, в готелі, хостелі або гестхаусі.
9
День 10. Ель Калафате (Аргентина) - Пуерто-Наталес (Чилі)
О 9-00 виїжджаємо в Пуерто-Наталес. Дорога займе три з половиною години. Знову кордон - ми в Чилі. По приїзді заселяємось в готель, хостел або гестхаус і йдемо знайомитися з містом.

Пуерто-Наталес - відправна точка для відвідування національного парку Торрес- дель-Пайне. Місто зустрічає мандрівників, що в'їжджають на автомобілі, величезною скульптурою дивної тварини, що з вигляду нагадує чи то росомаху, то чи печерного ведмедя, але з хвостом. Насправді це пам'ятник мілодону - доісторичному гігантському лінивцеві, залишки якого знайшли в печері поблизу Пуерто-Наталеса; вважається, що йому 13 тисяч років. Його родичі, лінивці, неабияк подрібнішавши, досі живуть в лісах Південної Америки на північ від Амазонки.

Пуерто-Наталес розташовано на березі затоки, рукавом від якого відгалужується фіорд Останньої Надії, пов'язаний з історією відкриття західного проходу в Магелланову протоку - своєю назвою він зобов'язаний Хуану Фернандесу Ладрільеро - конкістадору і мореплавцю, який в 1558 році помилково прийняв тупиковий фіорд за вихід в Тихий океан. Відверто кажучи, Магеллану просто пощастило, коли він, рятуючись від шторму, сховався в бухті з боку Атлантики, продовжуючи рух якою, і вийшов в протоку, що з'єднує два океани. А якщо глянути на карту, то стане зрозуміло чому спроба Ладрільеро пройти протоку в зворотному напрямку через 40 років після Магеллана виявилася марною - це суцільний лабіринт з островів, проток, фіордів.

Ми проведемо в Пуерто-Наталесі вечір, погуляємо по набережній, поспостерігаємо за бакланами, які чинно розсіслися на залишках пірсу, сфотографуємося біля пам'ятника руки, проводимо останні промені сонця.

Ніч в готелі, гестхаусі або хостелі, тут у нас 2 ночі.

10
День 11. Пуерто- Наталес - Торрес-дель-Пайне - Пуерто-Наталес.
Сьогодні їдемо в один з найвідоміших національних парків Південної Америки - Торрес -дель-Пайне . Заради того, щоб побачити його унікальну природу мільйони людей щорічно приїжджають до Патагонії. Ми проїдемо по парку на мікроавтобусі, зупиняючись на оглядових майданчиках, з яких відкриваються чудові краєвиди, побачимо знамениті гранітні вежі гірського масиву Пайне. Описувати красу парку, не будучи художником, невдячна справа - його потрібно побачити, відчути подих льодовика, що поблизу, відчути шкірою вологість туманів, які з століття в століття вкривають блакитні вежі.

На ніч повертаємося в Пуерто-Наталес.


11
День 12. Пуерто-Наталес - Пунта-Аренас
Пунта -Аренас це місто отримало потужний поштовх для розвитку під час огнеземельної золотої лихоманки і подальшого овечого буму, тому його населяють нащадки хорватів і вихідці зі скандинавських країн та Шотландії. Вони будували місто на березі Магелланової протоки, зберігаючи в пам’яті образ своєї батьківщини - саме тому Пунта-Аренас може похвалитися особняками в європейському стилі, що аж ніяк не властиво південноамериканській традиції. Місто досить колоритне з розвиненою туристичною інфраструктурою, оскільки є стартовою точкою для експедицій в Антарктиду і обов'язковим місцем для зупинки круїзних лайнерів. Ми погуляємо по місту, вип'ємо каву або гарячого шоколаду в одній із затишних кав'ярень.

Ніч в готелі, гестхаусі або хостелі.

12
День 13. Пунта-Аренас (Чилі) - Магелланова протока - парк Pinguino Rey - Ушуайя (Аргентина)
О 8-00 виїжджаємо з Пунта-Аренас.
Через дві години після виїзду ми на переправі - ще одне знакове місце - Магелланова протока - ми перетнемо її на поромі в найвужчому місці.

Ми перетнемо весь великий острів (Isla grande) Вогняна Земля і зможемо на власні очі переконатися наскільки лісиста південно-західна частина острова відрізняється від ландшафту та рослинності (навіть скоріше, її відсутності) на всій решті його території .

Довга дорога - час для роздумів про долю острова. Вона трагічна. Колись тут спокійно жили племена селькнамів, які наразі повністю винищено заради наживи та цивілізації. Джуліус Поппер, румунський авантюрист, збурений золотою лихоманкою, в кінці XIX століття приніс смерть на цю землю, ціна якої лише 600 кг золота, видобутого на острові до повного вичерпання родовищ і величезні площі для випасу овець. Поппера вбили у 35-річному віці - такий короткий життєвий шлях і настільки катастрофічні його наслідки. Сьогодні Джуліус Поппер звинувачується в геноциді корінного населення Вогняної Землі. Культуру огнеземельців повністю втрачено.

По дорозі заїжджаємо в крихітний парк Pinguino Rey, де можна побачити королівських пінгвінів. Тутешня колонія невелика, дякуючи якійсь щасливій випадковості, пінгвіни облюбували цей пустельний берег Вогняної землі кілька років тому, і тепер у всіх проїжджаючих є можливість поспостерігати за дивовижними птахами, а, можливо, і почути їх спів.
Ніч в готелі, гестхаусі або хостелі в Ушуайя. Тут ми зупиняємося на 3 ночі.
13
День 14. Ушуайя
Ушуайя знаходиться на аргентинській стороні найбільшого острова архіпелагу Вогняна Земля з однойменною назвою – зазвичай додають «великий острів» (Isla grande). Місто лежить на березі протоки Бігль, що має назву на честь корабля, на якому подорожував молодий Чарльз Дарвін. Це саме південне місто Аргентини. Далі на південь, за тисячами островів архіпелагу Вогняна Земля, через протоку Дрейка тільки Антарктида, і в місцевому відділенні туристичної інформації можна навіть поставити в паспорт штамп «Ушуайя - ворота в Антарктиду».

Не дивлячись на те, що Ушуайя знаходиться практично на краю світу, це місто має значну кількість мешканців - трохи більше 70 тисяч чоловік, в основному це вихідці з Хорватії, Великобританії та Німеччини. Ушуайя дуже фотогенічне місто, знімати хочеться все: від мальовничих будиночків на тлі гірських засніжених вершин до поручнів на набережній, обв’язаних вовняним ажуром, щоб не мерзли руки.

До заходу сонця гуляємо містом, а вони тут дивовижні.

Ніч в готелі, гестхаусі або хостелі.14
День 15. Ушуайя - національний парк Вогняна Земля – Ушуайя
О 9-00 виїжджаємо в національний парк Вогняна Земля. Він знаходиться на відстані 11 км від Ушуайї та займає південну частину однойменного острова, який самою природою розділено на 2 частини: західну пустельну територію Чилі і східну – аргентинську, з гірським ландшафтом. Самий південний національний парк Землі охоплює Магелланові субарктичні ліси з великою кількістю озер, які віддзеркалюють снігові вершини. Цілий день ми проведемо в парку, побачимо дивовижних птахів, побродимо по лісу, який зветься «криволіссям» за те, що його дерева у сутичці з вітром одержали перемогу, пройдемо нескладний трек вздовж озера.

Увечері повертаємося в Ушуайю.


15
День 16.
Вранці виселяємось з готелю і виїжджаємо в аеропорт Ушуайї.
Виліт додому через Буенос-Айрес.

У зв'язку з погодними умовами в програмі можливі зміни.


У вартість включено:
 • проживання, всі дні;
 • транспортне забезпечення по всьому маршруту, проїзд на мікроавтобусі чи автомобілі;
 • трансфери з аеропорту та назад, у випадку якщо Ви прилітаєте разом з групою;
 • загальне спорядження: gps навігатор, групова медична аптечка;
 • супровід гіда;
 • консультації про поїзку, страховку;
 • при потребі допомога в купівлі авіаквитків.
У вартість не включено:
 • авіаквитки (в обидві сторони, кожен учасник купує сам або разом з групою, при необхідності допомога організатора);
 • вхідні квитки на всі платні пам'ятки, екскурсії,та нацпарки;
 • харчування (крім сніданків, які включено у вартість проживання в готелях), при бажанні буде можливість готувати самому;
 • страховка.

Raido Club